Peavey modifikace

Peavey má celou řadu zesilovačů, od zesilovačů na americké country, přes blues až k higainům. Nejčastěji přicházím do styku právě s higain zesilovači, protože řada kytaristů s nimi bojuje. Když hrají sami, jsou spokojeni, ale často v kapele se ztrácejí a příliš fizzy zvuk se jim špatně uplatňuje v kapele. Samozřejmě záleží na stylu muziky a celkové orientaci kapely. Moje úpravy obvykle znamenají jednak úpravu preampu pro naladění do správných frekvencí tak, aby se zvuk neslíval a byl dobře čitelný, dále pak i v úpravách koncových zesilovačů.

Cenově se obvykle úpravy pohybují v relacích cca 1500-2000 Kč, někdy i podstatně méně, záleží na tom, jak pracná modifikace to je.

Peavey Valveking

Valveking vychází částečně z řady Classic, takže pro hard&heavy je dobré mu trochu pomoci... Úprava je náročnější, změny jsou v preampu i koncové zesilovači, je to hodně změn, ale zesilovač se hodně promění.


Peavey 5150 II

5150 je kopírována v Bugeře 6260, podívejte se pro delší video do sekce úprav zesilovačů Bugera. Tam uslyšíte posun, který s těmito zesilovači dělám. Toto je krátké video z práce na 5150 II, kdy byl hotový preamp a ještě nebyly vyměněné koncové elektronky a zesilovač nově nenabiasován. Bohužel jsem při nahrávání originálního zvuku měl přebuzený mikrofon na kameře a tak nemohu rovnou poskytnout i původní sound. Ale opět jde o zbavení fizzu, vyčištění zvuku tak, aby se nesléval a nemazal.