Úpravy zesilovačů

Úpravy zesilovačů Marshall

Marshally jsou obvykle (až na výjimky) pro úpravy velmi vhodné. I když spousta Marshallů hraje prostě skvěle už z výroby, řada z těch, které upravujeme, pochází z období, kdy konstruktéři u Marshalla neměli zrovna nejšťastnější období (například jim hrály dobře jednokanálové, ale ne vícekanálové) nebo se pravděpodobně určitý způsob návrhu teprve učili, takže se s dnešními znalostmi a zejména zkušenostmi dá zvuku zesilovače výrazně pomoci.

Cenové náklady se pohybují ve většině případů do 2000 Kč na úpravu. Časově potřebujeme tak dva dny mít zesilovač v dílně - je to ale závislé na dohodnutém rozsahu úprav.

Poslechněte si, jak se dají rozsvítit některé z Marshall modelů:

 

Marshall JVM410

Vlajková loď Marshalla je naprosto luxusně vybavena, ale přesto jí v originálu zvukově něco chybí. K dispozici máme 5 modifikací preampu tak, aby byl zvuk méně komprimovaný, víc oddělený a přitom zpěvnější.

Vylepšená modifikace v5, duben 2016: vylepšený klasický punch ve středech, lepší pro rychlé běhy a vyhrávky, ještě víc klasický Marshall, jinak v zásadě jako v4:

Modifikace v4: Výrazně lepší zvuk u verze10/2015! Podívejte se na video:

Starší verze:


 

Marshall DSL 50

DSL je takový "techno zesilovač" a někdy je příliš slitý a fizzy.

Nová modifikace DSL50 z dubna 2016 jde ještě víc k jádru zvuku a ve výsledku je zvuk velmi podobný 4rockers modifikaci JVM410:

Naše modifikace (2 nové úpravy pro 2015) vracejí zvuk zpět ke klasickému rockovému zvuku... Podívejte se na video, rozdíl v charakteru zvuku bude hodně znatelný...


 

 

Marshall TSL60

Nová verze 4rockers modifikace Marshall TSL (v 5/2016)! Nyní i Marshall TSL je vybaven stejným (velmi podobným) charakterem klasického marshallského zvuku, jako 4rockers modifikace jeho kolegů z řady JVM a DSL!

Předchozí verze: V originálu moc nezazpívá, po úpravě je to ale zcela jiná reakce na hru hráče, zesilovač jde krásně na ruku a je radost na něj sólovat. Druhou oblastí úpravy u tohoto zesilovače je efektová smyčka, která je paralelní a neumožňuje tak zapojení některých efektů nebo některých typů efektů. Po úpravě je sériová, ale nožně přepínatelná, takže můžete hrát na vlastní zesilovač doprovody a na sóla mít připravený zvuk v efektech a po zapnutí efektové smyčky jít rovnou na sólo. Již žádné problémy s odečítáním fázově posunutých signálů díky paralelní smyčce!


 

Marshall JVM205

Menší bratr JVM410 si také zaslouží trochu vylepšení ve zvuku, protože koncepcí i výbavou je na tom slušně a do té správné reakce na hru mu chybí také jenom krok. Opět je to podobná úprava, jako u JVM410, cílem je zkušenému kytaristovi nabídnout konečně adekvátní reakci zesilovače na hru tak, aby zesilovač vnímal a správně přenášel nuance ve hře. Čili méně komprese, více feelingu hráče ve zvuku.

Nová verze modifikace JVM205 - v6 - 3/2017:

{youtube}1-kN4bQcEks{/youtube}

Starší verze:


 

Marshall DSL401

Malé combo s poněkud nešťastnou historií a často velmi opovrhované hudební veřejností. Ale i z něj se dá dostat podstatně víc zvuku, než z něj leze v původním stavu... Zde byl požadavek na moderní blues, takže proč ne třeba Walkin' by myself...

(pro video vyčkejte, právě ho stříháme)


 

Marshall JCM800 2205

Tento zesilovač je sice řazen do JCM800, ale rozdíl mezi jednokanálovým 2203 a dvojkanálovým 2205 je propastný. Po první verzi musel Marshall upravit tento zesilovač, takže druhá generace 2205 hrála přeci jen lépe, ale stejně je pouze pár kytaristů, kterým vyhovuje. Jedním z nich je třeba John Norum. Ale po všech testech si myslíme, že naše úprava 2205 hraje prostě řádově lépe.


Toto je pouze malá ukázka naší práce, ale určitě cítíte rozdíl a doufáme, že z ukázek je cítit směr, kam se snažíme zvuk zesilovačů ohýbat.

 

 

Úpravy zesilovačů

Upravujeme lampové zesilovače tak, aby ze standardních továrních zesilovačů s nudným zvukem se staly zesilovače s duší a schopnosti přenášet nuance ve hře hráče tak, aby hra nebyla jen zvuková kulisa, ale aby zesilovače zpívaly.

Snažíme se maximálně preferovat dynamiku hry a reakce zesilvoače na změny hráčského stylu.

Nejlepší jsou celolampové zesilovače, u jiných koncepcí je potřeba se domluvit, jestli případná modifikace má smysl.

Prošlo nám rekama spousta zesilovačů: Marshally, Engly, Mesy, Bugery, Laney a další a další... Vždy je to o tom, jakou představu má hráč a co je technicky možné ze zesilovače dostat. V ukázkách na našich stránkách je jen malá část upravovaných zesilovačů.

Vyberte si v menu sekci pro ukázku našich úprav. Pokud v ukázkách zrovna váš není, ozvěte se. Něco vymyslíme...

Úpravy kytarových efektů

Samozřejmě opravujeme i upravujeme i kytarové efekty. Jelikož je jich nepřeberné množství, zde je alespoň malá ukázka naší úpravy současného "krámského" Big Muffa tak, aby zněl opět víc vintage.

EHX Big Muff 4rockers mod

Ceny za úpravy efektů kalkulujeme individuálně - záleží na tom, co přinesete a v jakém stavu. Někdy se to podobá spíše archeologické práci.

Randall úpravy

Ceny jsou cca 1500-2000 (bez dopravy) v závislosti na pracnosti.


Randall RD45

Velmi levný zesilovač zní z továrny trochu sterilně a slitě, 4rockers úprava pomůže z něj dostat ty správné oddělené doprovody pro metalistu. (v. 4/2016)


Randall RH50T/RG50T

Tento levný zesilovač zní v originálu trochu sterilně a přebasovaně, ale můžeme z něj udělat něco podstatně vhodnějšího pro metalového kytaristu.