Jiné zesilovače

Při úpravách je občas požadavek na modifikaci skutečně zvláštních kousků. Někdy jsou to různé stavěné no-name zesilovače, někdy neznačkové nebo butikové značkové, někdy starobylé kousky všeho druhu.

Jet City JCA-50

Tento čínský zesilovač je navržen Soldanem a je to na něm vidět, je to takový typický hot-rod Marshall (tedy Soldano). Klienti se ale ozývají s tím, že chtějí spíš méně bzučivý higain zvuk, posuďte sami, jak zní JCA-50 po úpravě:

Zde je modifikace východoněmeckého zesilovače MV-3, který dostal nejen špičkové butikové komponenty, ale také úpravu zapojení, kde Matchless potkává Východní Německo.

MV-3


Přestavba noname zesilovačů

Pokud se vám válí někde na půdě kopie, tedy spíše napodobenina, starého Marshalla, dá se obvykle upgradovat na velmi dobře znějící zesilovač. Ušetří se investice do mechaniky, ale naprostá většina elektroniky musí být vyměněna za butikové součástky. Pak se z toho dá také dostat zvuk - s výhodou úspory právě za mechaniku. Zde jsou ceny individuální, záleží na tom, co přinesete a kolik z vnitřku je potřeba vyhodit. Pak může dojít k situacím, že si na takový zesilvoač zahraje majitel starých originálních zesilovačů a nakonec řekne "Hraje to líp, než moje dva staré originály!" Přesně to se stalo ve 4rockers dílně v srpnu 2014...


Zesilovače jiných výrobců

I různé butikové zesilovače se pořád dají upravovat a vylepšovat, limitem je jen představivost...

 


 

Dalšími modifikacemi jsou třeba čínské produkty, kdy je to někdy oříšek, protože čínští tvůrci umí spočítat hodnoty součástek, ale neposlouchají to, co vytvoří, takže pracnost při modifikacích je někdy velmi vysoká - ale jde to také.

Ashton Viper VP100


Zde se cena modifikace stanovuje kus od kusu...